Šiuolaikinis pasaulis apima visus žemynus ir visi jie yra tarsi namai. Nebereikia gyventi konkrečioje valstybėje, kadangi kiekvienas mūsų žemės lopinėlis turėtų būti priimamas kaip namai, kuriuose norisi gimti ir mirti. Tuo pačiu, globalėjant pasauliui, vis labiau didėja emigracija. Ir tikrai ne vien dėl pinigų. Paprasčiausiai, kadangi visas pasaulis yra namai – kiekvienas gali rasti labiausiai jam patinkantį kampelį. Šiuo metu prasidėjo ypač aktyvi emigracija tarp Baltijos valstybių. Pati intensyviausia, kokią tik teko kada patirti. Žinoma, nekalbant apie prievartinius keliavimo būdus. Tuo pačiu nemažai lietuvių apsigyveno Latvijoje ir Estijoje. Pirmoji beveik nesiskiria nuo Lietuvos, tačiau Estija, kuri yra labai artima Skandinavams, lietuviams atrodo egzotiška. Ji nusprendėte, kad norite pabandyti gyventi lietingoje Estijoje – jums reikalingas pradinis kapitalas, kuris padėtų jei nenusipirkti, tai bent jau išsinuomoti gyvenamąją vietą. Susipažinkite su estišku žodžiu paskolos – laenud, kurį, gali būti, kad teks gana dažnai kartoti siekiant gauti pinigėlių. 

Estijoje greitojo kredito kompanijos lygiai tokios pat populiarios, kaip ir kitose Baltijos šalyse: Latvijoje ir Lietuvoje. Tiesa, ten kreditas suteikiamas kiek liberaliau: galite skolintis net jei ir neturite darbo. Tokiu atveju jums bus reikalingas užstatas. Žinoma, tokio tipo paskolos labai primena mūsų šalyje ypač populiarią Mogo.lt, kuri skolina tokiu atveju, jei užstato savo autotransporto priemonę. Paskolos suteikiamos, taip pat, tik pilnamečiams asmenims. Estijoje pilnametystė žymima 18-kos metų riba.

Daugelis mano, kad šioje šalyje skolintis yra daug paprasčiau, kadangi ji daug labiau išsivysčiusi nei mūsų gimtinė Lietuva. Taip jau yra, kad jei asmuo skolinasi, reiškia, pinigėlių jam reikia. Detaliau kalbant apie palūkanas, sunku lyginti su Lietuva, kadangi mūsų šalis iki šil džiaugiasi litu, o Estija jau kuris laikas prekiauja naudodamasi euro valiutą. Vien dėl skirtingų pinigų – paprasčiausiai negalima gerta pateikti dviejų skirtingų palūkanų dydžių.

Tai, kad Estijos pragyvenimo lygis yra aukštesnis – neturi nieko bendro su tuo, kokia valiuta skolinamasi. Aišku tiek, kad ši šalia Skandinavų esanti šalis visada buvo ekonomiškai stipresnė ir lyginant su Latvija ir mūsų gimtine – ji vis dar tokia. Galiausiai, jei esate lietuvis Estijoje ir norite pasiimti paskolą: judėkite šiais žingsneliais:

  • Internete galima rasti daug informacijos, tačiau daugiausia ji pateikiama rusų ir anglų kalbomis. Nepamirškite, kad joje daug ir dezinformacijos, tad vieną faktą lyginkite keliose vietose.
  • Jei jums vistiek kas nors yra neaišku – skambinkite į kreditą teikiančias kompanijas ir pasikonsultuokite. Jie jums galės detaliau paaiškinti.
  • Paieškokite lietuvių, kurie jau ilgus metus gyvena Estijoje. jie galės suteikti informacijos iš savo patirties.

Skolintis iš Estijos kompanijų yra taip pat paprasta, kaip ir iš Lietuvos…